00 سنگ بازالت

جزئیات محصول

 • آخرین ویرایش

   فروردین ۲۰, ۱۳۹۷

 • وضعیت معدن

   گواهی کشف

 • موقعیت معدن

   اصفهان - نایین

 • آنالیز

   دریافت

بازالت یک سنگ آتشفانی دانه ریز سیاه می باشد که با سیلیس بین ۴۸ تا ۵۲ درصد سنگی قلیایی محسوب میشود .
سنگ بازالت که سنگی سخت و متراکم است ، بازمانده فعالیت آتش فشان هاست و در طبقه بندی سنگهای آذرین قرار میگیرد . بازالت سنگی سخت و در عین حال کاراست .
این سنگ در صنایع ساختمانی بدلیل سختی و عدم سایش کاربردهای فراوانی دارد ،سنگ بازالت بصورت کوپ و فراوری شده در کف فرش خیابان و پیاده رو ها جدول کنار جاده و همچنین دهانه پل ها و نهرهای آب کاربرد دارد .
بازالت بصورت سنگدانه در فرمول تولید بتن های سخت و سبک کاربرد دارد .
سنگ بازالت در فرایند خشک کردن دریا بدلیل مقاومت بسیار بالا در برابر آب دریا و واکنشهای شیمیایی موجود در آن بهترین گزینه میباشد .
این سنگ بدلیل خاصیت ضربه پذیری بالا یکی از گزینه های اصلی در ساخت بستر خطوط راه آهن می باشد .
در فرایند تولید عایق صوتی و حرارتی پشم سنگ یکی از بازیگران مطرح در این زمینه سنگ بازالت است که با دارا بودن مقاومت بالا در مقابل آتش همچنین خاصیت ضربه پذیری بالا امواج صوتی را انعکاس داده و مانع عبور آنها میگردد .
سنگ بازالت از نظر شیمیایی خنثی بوده و کاملا با محیط زیست سازگار ، همچنین ضد حساسیت های پوستی بوده و از رشد و تکثیر باکتری و کپک ها جلوگیری می کند .
یکی از شاخص ترین مصارف بازالت در جهان تولید الیاف بازالت (Basalt Fiber) می باشد . الیاف بازالت با توجه به ویژگیهای منحصر به فردی که دارند جایگزین مناسبی برای الیاف شیشه (Fiber Glass) خواهند بود . زمینه های کاربردی الیاف بازالت با توجه به ویژگی های خاص این الیاف بسیار گسترده است . از جمله کمربند ایمنی خودرو و هواپیما ، نخ جراحی ، تولید قایق و شناور ، لنت ترمز ، استفاده گسترده در صنایع کامپوزیت بدلیل قیمت پایینتر نسبت به الیاف کربن و خواص بالاتر نسبت به الیاف شیشه و . . . الیاف بازالت میتوانند جایگزین مناسبی برای آزبست ها باشند .
بازالت در برابر اسید ها و محلول های قلیایی و حرارتِ بالا مقاوم است ، از آن می توان در تولید سرامیک و کاشی های ضد اسید و همچنین میزهای آزمایشگاهی استفاده نمود .
موقعیت معدن بازالت در 110 کیلومتری شرق اصفهان در جاده اصفهان نایین واقع گردیده .
معدن همجوار جاده آسفالت و در نزدیکی جاده ترانزیت اصفهان - بندرعباس می باشد . ذخیره بصورت کوه و روباز برداشت میشود ..
با توجه به موقعیت خاص معدن از لحاظ نزدیکی به جاده اصلی (550 متر) و همچنین توان بارگیری بالا شرایط مناسبی جهت همکاری با پروژه های بزرگ و محموله های صادراتی فراهم می باشد .
 
سنگ الیاف بازالت

BASALT